Cypr

CYPR

What locals do:

Cypryjczycy od zawsze produkują wino. Dlatego podczas następnej podróży na Cypr, dlaczego nie wybrać się na wycieczkę do jednej z tych wyjątkowo wyselekcjonowanych winnic i spacerować po ich pagórkowatych krajobrazach, chłonąc świeże górskie powietrze, jednocześnie degustując najlepsze wina, jakie Cypr ma do zaoferowania?

To właśnie tu według Księgi Rekordów Guinnessa na Cyprze znajduje się najstarsze wino produkowane na świecie. Commandaria to wino deserowe o smaku słodkiego likieru, bogatego w smak i historię. Wino podobno wzięło swoją nazwę od rycerzy krzyżowców z XIII wieku, ale wydaje się, że zostało odkryte znacznie wcześniej, około 2000 roku p.n.e. Istnieje legenda, która mówi o tym, że król Anglii Ryszard pił Commandarię na swoim ślubie i nazywał ją „winem królów i królem win”.

Obecnie Cypr ma ponad 50 uznanych winnic na całej wyspie, z których niejedna ma ponad 100 lat, a wiele z nich szczyci się zapierającymi dech w piersiach widokami na góry lub morze.

Honeywell Events to DMC na Cyprze z 30-letnim doświadczeniem. Firma działała przez ostatnie 27 lat jako „Honeywell Incentives”. W 2017 roku firma przeszła całkowitą transformację strukturalną i tożsamościową i stała się Honeywell Events.


Honeywell Events koncentruje się na przygodzie połączonej z lokalnymi doświadczeniami, takimi jak robienie kawy cypryjskiej w tradycyjnym coffee shop, winobranie, wizyta na farmie kóz wraz z pokazem robienia lokalnego sera zwanego „haloumi”, pieczenie tradycyjnego chleba w wiejskiej piekarni.