Senegal

Senegal

SENEGAL

Senegal

Co robią lokalni:

Zaręczyny w tym kraju przebiegają dość nietypowo. W pierwszej kolejności przyszły pan młody wybiera się do domu swojej ukochanej, której wręcza… orzeszki kola (10 kg). Jeśli niewiasta zdecyduje się je przyjąć, zaręczyny dochodzą do skutku.

Orzech kola został jednogłośnie uznany za pochodzący z tropikalnych lasów Afryki. Jest podstawą kuchni w Senegalu, ale i integralną częścią życia społecznego i gospodarczego.

Gorzki w smaku orzech zawiera kofeinę i działa stymulująco i przeciwdepresyjnie, dlatego jest przeżuwany przez cały dzień przez wielu mężczyzn, którzy chcą utrzymać swoją siłę. Kola słynie też jako wyśmienity afrodyzjak.

Orzechy kola są również używane przez marabutów, uzdrowicieli religijnych, którzy wykonują rytuały wróżbiarskie dla przesądnych ludzi.

CTA INCENTIVE & EVENTS, agencja DMC z siedzibą w Senegalu, która specjalizuje się w rynku MICE. Działamy w SENEGALU i na WYSPACH ZIELONEGO PRZYLĄDKA. Istniejemy od 2001 roku, a każdy z nas dysponuje ponad 15-letnim doświadczeniem w projektowaniu programów motywacyjnych i wydarzeń. Nasze członkostwo w dużej sieci 1DMCWORLD umacnia naszą reputację w międzynarodowym środowisku MICE.

AFRICA ECO RACE 2021

Nasze credo: Spraw, aby żyć magią i afrykańskimi emocjami dzięki naszym programom zaprojektowanym z myślą o dobrym wyczuciu kreatywności, oryginalności i bezpieczeństwa.